هفته ملی کودک

بازدید:
1762

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، با نزدیک شدن به این رویداد سراسری که از 15 تا 21 مهرماه در پایتخت و تمامی شهرهای کشور برگزار می‌شود، دو پوستر اصلی و جنبی هفته‌ی ملی کودک با مدیریت هنری شاپور حاتمی و همکاری 11 تصویرگر آماده و منتشر شد.
پوستر بخش اصلی بزرگ‌ترین رویداد ملی مربوط به کودکان و نوجوانان که علاوه بر شعار محوری «دنیا با لبخند کودکان زیباست»، تصاویری از شخصیت کودکان اقوام مختلف ایران را در خود جای داده، به نوعی معرّف پوشش و فرهنگ کودکان مناطق ایران‌زمین و حاصل نقاشی‌های 11 تصویرگر کتاب کودک زیر نظر شاپور حاتمی است.

هفته‌ی ملی کودک با همکاری بیش از 30 وزارت‌خانه و سازمان دولتی و جمعی از نهادهای خصوصی و تشکل‌های مردم‌نهاد با برگزاری برنامه‌هایی در طول یک هفته، به طور سراسری از 15 مهر آغاز می‌شود.

هدف از انتخاب شعار «دنیا با لبخند کودکان زیباست» را بیشتر دیده‌شدن کودکان است .

جلب توجه افکار عمومی جامعه و به‌ویژه خانواده‌ها‌ نسبت به ویژگی‌ها، نیازها و خواسته‌های کودکان امروز و چگونگی مواجهه با این امور، توجه جدی به کودکان به عنوان یک شهروند و توجه به نیازهای فرهنگی و اجتماعی آنان و همگرایی و هم افزایی فعالیت‌های دستگاه‌ها و نهادهای متولی کودک و نوجوان در سراسر کشور از دیگر اهدافی بود که مورد تایید نمایندگان حاضر در نشست قرار گرفت.پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران